headerphoto
Home

Wypad na narty w Beskidy

Apartamenty Orla
43-507 Szczyrk, ul. Orla 3
Polska,
Telefon: +48 507 135 874 Fax:

Kto choć raz spróbował jazdy na nartach, z pewnością wróci do niej niejednokrotnie! Wypad na narty jest doskonałą propozycją dla osób, które są zakochane w górach, sporcie, pięknej zimie i doskonałej zabawie.Pierwszym, co należy zrobić, szykując się do wyjazdu, to znaleźć dobry apartament. Ja postawiłem na nocleg w Szczyrku, ponieważ jego lokalizacja pozwala mi na cieszenie się pięknem natury nawet po powrocie ze stoku. A skoro zdecydowałem się na wyjazd w Beskidy to nic dziwnego, że chcę je troszkę popodziwiać. Do tego dobre jedzenie, komfortowe warunki - czego chcieć więcej po całodniowym szaleństwie na stoku?

Szukając najlepszego dla mnie wyciągu narciarskiego, postawiłem na Beskid, który polecali mi znajomi. No i cóż mogę rzec... teraz to ja będę polegał ten wyciąg kolejnym znajomym.

Czym zaskoczył mnie - niewątpliwie mile - Beskid? Przede wszystkim doskonałe zaplecze, wspaniała infrastruktura świetnie rozplanowana. Do tego dodajmy niewielką cenę i cóż, mamy wyciąg narciarski idealny.

Wyciąg narciarski "Beskid" oferuje nam dwie trasy - czerwoną oraz niebieską. Jak łatwo się domyślić, pierwsza z nich jest dłuższa i mierzy prawie 800 metrów długości. Warto również wspomnieć o różnicy wysokości, a ta wynosi niecałe 250 metrów.
Ogromnym atutem jest fakt, że trasy są sztucznie oświetlane, co pozwala na białe szaleństwo również po zmroku. Naprawdę, nie ma nic przyjemniejszego od jazdy późnym popołudniem.

Trzeba jednak mieć na uwadze, decydując się na ten wyciąg narciarski, iż nie jest on sztucznie naśnieżany. Nie jest to jednak wielkim problemem, biorąc pod uwagę klimat w Polsce.

Jak już wspominałem, cena za karnet jest bardzo niewielka. Jedenaście przejazdów kosztuje zaledwie 30 złotych, co czyni z Beskidu bardzo atrakcyjną ofertę na każdą kieszeń.

Skoro dwie trasy to i dwa wyciągi. W Beskidzie znajdziemy wyciąg patentu szwajcarsko-niemieckiego - orczykowy. Warto wspomnieć, że przepustowość wynosi 700 osób na godzinę, jednak kolejki są stosunkowo niewielkie. Zresztą, rozmowy z równie zagorzałymi fanami (i fankami) jazdy na nartach tak samo jak Ty czekającymi na swój zjazd, również są niezwykle przyjemne.

Podsumowując, wypad na narty i pobyt w Szczyrku zaliczam do bardzo udanych i z pewnością przyjadę tu jeszcze niejednokrotnie. Z równie dużą pewnością mogę powiedzieć, że polecę to miejsce znajomym, którzy również są miłośnikami białego szaleństwa. Zachwyciły mnie nie tylko różnorodne trasy, ale także piękne widoki. Dodatkowym atutem był bardzo komfortowy apartament w Szczyrku, w którym miałem przyjemność odpoczywać po szaleństwach na wyciągu narciarskim.

Zobacz to na zdjęciach:

turystyka

podróże

wakacje

narty


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany