headerphoto
Home

Przybywajcie na Kaszuby

Obywatele Trójmiasta nie rzadko wybierają ten folwark, by zorganizować różnego typu imprezy czy bankiety rodzinne takie jak wesele albo chrzciny.

Miejsce to jest też wymarzoną lokalizacją dla liczniejszych, zorganizowanych grup gości. Często przybywają tu grupy pracowników na imprezy integracyjne. Zarządca folwarku zapewnia obsługę cateringową i konferencyjną. Wokół kompleksu organizowane są typowe dla większych imprez integracyjnych dodatkowe atrakcje takie jak: jazda konna, paintball, różnego rodzaju konkurencje sprawnościowe i zręcznościowe, a także inne zabawy i rozrywki.

Każdy urlop lub wolny weekend próbuję przyjeżdżać na Kaszuby. Nosi mnie do tej ziemi z niezliczoną ilością iglastych lasów, pagórków a także jezior. Niezależnie od pogody zawsze wypoczywam oraz ładuję swoje akumulatory życiowe. Co można na Kaszubach robić? Kraina ta jest na tyle duża powierzchniowo, że jedynie w kilku lokalizacjach napotkacie tłumy turystów. Pozostałe miejsca są spokojne a wręcz bezludne. Udaję się na Kaszuby, by poszwendać się po wonnych sosnowych lasach, popływać na łódce, połowić ryby, pojeździć na rowerze, poszukać grzybów albo po prostu nazrywać jeżyn.

Do moich ulubionych lokalizacji na Kaszubach należą okolice Trójmiasta. Do Gdańska lub Gdyni prosto dostać się samochodem. A stamtąd już tylko parę chwil drogi w leśne ostępy albo nad jeziorko. Jako że jestem amatorem jazdy konnej, a nie ma piękniejszej niż Kaszuby krainy w naszym kraju, aby pogalopować na koniu zatem poszukując lokalizacji, w których pragnąłbym się zatrzymać, wybieram z reguły te, jakie dają opcję konnych przejażdżek.

Pewnego razu udałem się do zapomnianego folwarku. To niezwykle urokliwie oraz pięknie położony zespół paru niewielkich budynków ze stajnią a także z parkurem konnym. Parę razy na rok są tu rozgrywane zawody w ujeżdżeniu i w skokach przez przeszkody. Duszą kompleksu jest apartament, gdzie w komfortowych warunkach może wypoczywać kilkudziesięciu letników.

Zobacz to na zdjęciach:

wycieczki

wakacje

urlop

agroturystyka


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany