headerphoto
Home

Filipiny jako modny cel wycieczek

Filipiny stają się obecnie coraz bardziej popularnym celem rozmaitych wyjazdów i wycieczek.

Dzieje się tak między innymi dlatego, że coraz więcej ludzi może sobie pozwolić na tak daleki lot. Inną przyczyną rosnącej popularności tego kraju jest ogólny wzrost zainteresowania regionem Azji Południowo - Wschodniej, jako miejsca niezwykle atrakcyjnego pod względem turystycznym.

Region ten, co widać wyraźnie na przykładzie Filipin, może się poszczycić fantastycznymi krajobrazami, widokami, piaszczystymi plażami, turkusowo - lazurową wodą otaczającą wyspy, a także wspaniałą pogodą. Klimat Filipi jest tropikalny, co oznacza, że przez większą część roku świeci tam słońce. Zdarzają się jednak ulewne deszcze, które czasami przeobrażają się w nawałnice o niszczącej sile.
Właśnie zagrożenia ze strony nieprzewidywalnego klimatu są jednym z najczęstszych powodów rezygnacji z wycieczek na Filipiny. Należy jednak stwierdzić, że owe nawałnice, a także cyklony i inne złowrogie zjawiska atmosferyczne zdarzają się względnie rzadko. Jak wspomniano, na Filipinach najczęściej świeci słońce, turyści zaś mogą się cieszyć wszystkimi walorami przyrodniczymi kraju.

Poza przyrodą, zaletą Filipin jest także kultura mieszkańców. Stanowi ona jedyne w swoim rodzaju połączenie chrześcijaństwa oraz kultur azjatyckich. Filipińczycy są bowiem katolikami, co jest ewenementem w tym regionie świata, nie są jednak zupełnie obojętni na wpływy sąsiednich kultur.

Ta niecodzienna mieszanka powoduje, że miasta i wioski na Filipinach wyróżniają się na tle wielu ościennych państw. Można tu  spotkać dzieła architektury zupełnie inne, niż np. w niedalekiej Kambodży, Wietnamie czy Laosie.

Nie można również nie zauważyć, że państwo filipińskie bardzo korzysta na turystyce, szczególnie na coraz liczniejszych przybyszach z Europy. Rosnąca popularność regionu, jako celu wypraw turystycznych, objawia się także rozwijającą się infrastrukturą turystyczną w tym państwie. To z kolei przyciąga kolejnych turystów i w ten sposób interes się kręci.

Zobacz to na zdjęciach:

podróże

wakacje

urlop

filipny

wycieczki


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany